1

Bundesliga: Dortmund izašao na kraj sa “vukovima”, “ždrepci” ispali iz borbe za titulu

23/05/2020 - 17:50
176 pregleda

Fudbaleri Bajer Leverkuzena ostvarili su veoma važnu pobjedu u derbiju 27. kola Bundeslige. “Farmaceuti” su kao gosti savladali Borusiju Menhengladbah sa 3:1 (1:0) i tako napravili važan korak prema plasmanu u Ligu šampiona sljedeće sezone.

foto

Za elitu se bori pet timova u Nemačkoj, a sada su “ždrepci” u najtežem položaju poslije ovog poraza. Ruku na srce, Bajer je bio mnogo bolji i zasluženo je trijumfovao.

Do prednosti je došao već u semom minutu, pošto je Kai Haverc odlično istrčao kontranapad, dobio savršenu loptu od Karima Belarabija i rutinski savladao Jana Zomera.

Dodatan problem za Menš bio je taj što je Embolo zbog povrede morao da napusti teren već u 12. minutu. I pored tog hendikepa je Menhengladbah uspio da izjednači u drugom poluvremenu preko Markusa Tirama, koji je pogodio na asistenciju Alezana Plee.

Ipak nije taj rezultat dugo stajao na semaforu, samo šest minuta. Niko Elvedi je skrivio penal, a Haverc je preuzeo odgovornost i poslao loptu u lijevi dio gola, van domašaja Zomera za 2:1.

Kontrolisali su gosti igru posle tog pogotka, a u 81. minutu je Karem Demirbaj odlično izveo slobodan udarac, a Sven Bender to ispratio i glavom pogodio za 3:1.

Važan trijumf je u subotu upisala i Borusija Dortmund, koja je kao gost savladala Volfsburg sa 2:0 (1:0). “

Milioneri” su ovim trijumfom zadržali korak za liderom Bajernom u borbi za titulu.