1

Drama u Danskoj, Zvezda nakon 11 serija penala izbacila Kopenhagen!

13/08/2019 - 23:05
497 pregleda

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u četvrto kolo kvalifikacija za Ligu šampiona nakon što su večeras u nevjerovatnoj drami izbacili Kopenhagen u Danskoj nakon boljeg izvođenja penala 7:6 (1:1).

Foto

Regularni dio utakmice završen je 1:1, baš kao i prva utakmica u Beogradu prije sedam dana.

Zvezda je povela golom Ričmonda Boaćija u 17. minutu, a izjednačio je Dame Ndoj u 45. minutu.

Srpski šampion imao je igrača manje od 54. minuta kada je isključen Nemanja Milunović, sve do 112. kada je kod domaćina isključen Pep Mas Haume.

U penal seriji prečka Marka Marina i promašaji Milana Jetovića, Dušana Jovančića i Veljka Simića kod Zvezde, a pogodili su Mirko Ivanić, Radovan Pankov (dva puta), Žander, Miloš Degenek Marko Gobeljić i Milan Borjan.

Zvezdin golman je junak jer je odbranio tri penala, uključujući i posljednji Jonasu Vindu i tako mu vratio za "panjenku" u Beogradu. Izvedena su čak 22 penala u 11 serija.

Zvezda je obezbijedila Ligu Evrope, treću uzastapnu jesen u Evropi, a za Ligu šampiona boriće se protiv švajcarskog Jang Bojsa.