1

Drama u Superkupu, Liverpul nakon penala srušio Čelsi i došao do trofeja!

14/08/2019 - 23:47
278 pregleda

Fudbaleri Liverpula osvojili su evropski Superkup nakon što su savladali Čelsi posle boljeg izvođenja jedanaesetraca. Rezultat u regularnom toku bio je 1:1, u produžecima su oba tima dala po jedan gol, a "Redsi" su nakon izvođenja penala slavili sa 5:4.

Foto

Dobar, dinamičan meč viđen je na stadionu Bešiktaša u Istanbulu. Čelsi je dominantan bio u prvom poluvremenu, dok su "Redsi" bili konkretniji u drugom.

"Plavci" su u prvom dijelu imali nekoliko izglednih šansi, Pedro je u 22. minutu pogodio prečku, ali su izabranici Frenka Lamparda poveli u 36. minutu kada je pogodio Olivije Žiru.

Liverpul je krenuo znatno agresivnije u drugom poluvremenu, pa su aktuelni šampioni Evrope poravnali u 48. minutu kada je pogodio Sadio Mane na asistenciju Roberta Firmina.

U 76. minutu velika šansa za Virdžila van Dajka, ali se istakao golman Čelsija Kepa Arizabalaga sa dvije odlične intervencije.

Imao je i Čelsi nekoliko dobrih prilika u finišu, ali se Liverpul odbranio, pa je utakmica otišla u produžetke.

Prvi produžetak je bio odličan i viđena su dva gola. Liverpul je poveo u 95. minutu kada je pogodio sjajni Mane zakucavši loptu pod prečku i postigavši svoj drugi gol na meču.

Samo šest minuta kasnije penal za Čelsi. Hladnokrvan izvođač bio je Žoržinjo i rezultat je opet bio neriješen, 2:2.

U drugom produžetku mreže su mirovale, pa su penali morali da odluče pobjednika.

Penal serije više su odgovarale fudbalerima Liverpula koji su bili precizni u svih pet serija, dok je tragičar po Čelsi bio Ejbraham koji je promašio penal upravo u petoj seriji.