1

Sutjeska sa igračem manje poražena u Belfastu, kraj evropske avanture za Nikšićane!

13/08/2019 - 20:40
1130 pregleda

Fudbaleri Sutjeske u Belfastu su poraženi od Linfilda 3:2 u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Foto

Nikšićani su nakon poraza prije sedam dana i večeras izgubili i tako eliminisani iz evropskih kvalifikacija za ovo ljeto.

Uzbudljiv meč viđen je u Belfastu, a domaći tim je poveo već u sedmom minutu kada je pogodio Staford.

Samo osam minuta kasnije Nikšićani dolaze do poravnaja. Pogodio je odlični Bojan Božović, a asistent je bio Damir Kojašević.

Ipak, samo tri minuta je rezultat je bio neriješen, jer je domaći tim stigao do novog vođstva, ovoga puta preko Laverija.

U 36. Minutu Sutjeska je ostala sa igračem manej kada je Aleksandar Šofranac dobio dva žuta kartona u roku od dva minuta.

Ipak, to nije omelo Sutjesku da u nastavku krene agresivno, pa su izabranici Nikole Rakojevića do poravnanja došli u 61. minutu opet preko Božovića.

U tim momentima Sutjesci je falio samo pogodak za prolazak dalje, ali umjesto toga, Linfild je dao gol. To se desilo u 76. minutu a strijelac je bio Klark.

Rezultat od 3:2 je sotao do kraja meča, a tim iz Irske će u plej - ofu za ulazak u Ligu Evrope igrati protiv Karabaga.

LINFILD - SUTJESKA 3:2

76. Minut - Domaći postižu pogodak preko Klarka. Asistent je bio Koper!

74. Minut - I dalje je 2:2, Sutjesci sada fali gol za prolazak dalje.

61. Minut - Bravo za Sutjesku, opet je strijelac Božović, Nikšićani su poravnali na 2:2!

56. Minut - Kakva prilika za Sutjesku, brani golman domaćih šut Nedića.

53. Minut - Imao je Linfild dobru šansu, ali od svega samo korner.

46. Minut - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvemena, vode domaći 2:1.

36. Minut - Sutjeska je sada ostala sa igračem manje. Štoper Aleksandar Šofranac je dobio drugi žuti karton!

18. Minut - Nevjerovatno, domaći stižu opet do vođstva, Laveri je ovoga puta pogodio!

15. Minut - Goooool, dolaze Nikšićani do poravnanja, strijelac je Bojan Božović na asistenciju Damira Kojaševića!

7. Minut - Kapitulirala je odbrana Sutjeske, Staford je pogodio, vodi Linfild!

1. Minut - Počeo je meč u Belfastu

SUTJESKA: Giljen - Ciger, Šofranac, Nedić, Bulatović - Eraković, Petrović - Kojašević, Ćetković, Vlaisavljević - Božović.

Tim iz Skeverne Irske je u prvom meču odigranom prije sedam dana iznenadio crnogrskog šampiona i slavio pod Goricom 2:1.

Sutjeska će morati da napadne već od prvog minuta jer Nikšićani definitivno moraju da postignu dva gola.