1

Loše veče pod Goricom, Česi ubjedljivo nadigrali "Sokole"!

10/09/2019 - 20:37
1006 pregleda

Fudbaleri Crne Gore poraženi su pod Goricom od Češke 3:0 u meču petog kola kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Foto

Ovim porazom definitivno su raspršene nade da bi Crna Gora mogla da se domogne bar drugog mjesta u grupi.

Prvo poluvrijeme je bilo dosta dobro, imala je naša selekcija tri dobre šanse preko Hočka, Mugoše i Boljevića, ali mreža gostiju je ostala netaknuta. Prijetili su i Česi, ali golova nije bilo.

U drugom poluvremenu sve se okrenulo, nažalost u korist gostujuće ekipe koja je povela u 54. minutu preko Tomasa Součeka.

Gosti su do 2:0 stigli samo četiri minuta kasnije, a ovoga puta Lukas Masopust je bio koban po golmana Petkovića.

Do kraja susreta Česi su odigrali rutinski, a do ubjedljivog trijumfa stigli su u 95. Minutu kada je pogodio Vladimir Darida.

Crna Gora je ostala na dva boda u grupi koliko ima i Bugarska sa kojom dijelimo posljednju poziciju.

Česi imaju devet bodova.

U našoj grupi odigran je još jedan meč, a Engleska je u Sautemptonu savladala Kosovo sa 5:3 i zadržala maksimalan učinak nakon četiri odigrana meča.

CRNA GORA - ČEŠKA 0:3

Kraj meča pod Goricom, slavila je Češka!

95. Minut - Česi stižu do 3:0, Darida je pogodio!

84. Minut - Opet dobra prilika za Češku, Darida je bio blizu, ali nema gola.

74. Minut - Drže Česi sigurno vođstvo, ne uspijevamo sada da ih ugrozimo.

58. Minut - Nevjerovatno, već je 2.0 za goste. Ovoga puta Lukas Masopust pogađa sa ivice šesnaesterca, nemoćan je bio Petković!

54. Minut - Souček je pogodio, Česi su poveli pod Goricom! On se nakon slobodnog udarca najbolje snašao i glavom spoveo loptu u našu mrežu.

46. Minut - Počelo je drugo poluvrijeme pod Goricom.

Kraj prvog poluvremena, nema golova pod Goricom.

34. Minut - Kakva prilika za Aleksandra Boljevića, ali intervenisala je odbrana Češke. Zaista šteta.

32. Minut Stefan Mugoša je bio u dobroj šansi, ali pogotka nema.

21. Minut - Kakva prilika za Denija Hočka, ali golman Češke odlično interveniše. Konačno je naša selekcija zaprijetila.

15. Minut - Za sada Česi aktivniji i više pokušavaju u napadu.

8. Minut - Opasnost pred našim golom, Souček je bio u šansi ali je srećom niej realizovao.

1. Minut - Počeo je meč pod Goricom.

Sastav naše selekcije: Petković, Tomašević, Lagator, Radunović, Marušić, Hočko, Vukčević, Vešović, Boljević, kosović i Mugoša.

Češka: Vaclik, Koufal, Čelustka, Suhi, Boril, Darida, Suoček, Masopust, Kral, Jankto, Šik.

Crna Gora pokupava da pobjedom nad Česima zadrži šanse za drugo mjesto u grupi, iako meč sa ovom selekcijom neće biti nimalo lak.

"Sokoli" su napravili dobru uvertiru za ovu utakmicu tako što su prije pet dana pod Goricom savladali Mađarsku sa 2:1 u prijteljskom meču koji je ujedno bio i debitantski za elektora Faruka Hadžibegića.