1

Budućnost pružila jak otpor, ali ipak poražena u Staroj Zagori

09/10/2019 - 18:53
238 pregleda

Košarkašice Budućnosti Bemaks poražene su na gostovanju u Staroj Zagori od ekipe Beroe rezultatom 71:59.

buducnost bemaks

Domaća ekipa je u prvom periodu stekla tri poena prednosti (23:20), a Budućnost je pred veliki odmor smanjila zaostatak na jedan poen (35:33).

Velika borba se vodila u drugom poluvremenu a bugarska ekipa nakon 30 minuta vodila je sa 49:47. Beroe je u posljednjem periodu održavao malu razliku, iako je ekipa Vladana Radovića konstantno prijetila domaćoj ekipi.

Bugarke su meč prelomile u posljednja dva minuta kada su pri rezultatu 62:59 napravile seriju 9:0.

Najefikasnije u redovima "vučica" bile su Mitrašinović i Džebo sa po 12 pogodaka, poen manje dodala je Babić.

Kod domaćina nezadržive su bile Amerikanke Adams i Li koje su postigle po 15 poena, i imale po 12, odnosno 10 uhvaćenih lopti.

Napisao: Danilo Petrović