1

Kašćelan: Nijanse su odlučile, navijači su nas nadahnuli; Glomazić: Lovćen imao više želje i koncentracije

10/10/2019 - 7:17
511 pregleda

Košarkaši Lovćena savladali su u prvom ovosezonskom crnogorskom derbiju, odigranom na Cetinju u okviru 2. kola ABA 2 lige, ekipu nikšićke Sutjeske, rezultatom 81:74.

Cetinjani su nakon izjednačenog prvog poluvremena dodali gas u nastavku, stekavši u trećoj dionici nedostižnu prednost parcijalom 20:8, na krilima vatrenih navijača u krcatom SC ''Lovćen''.

"Čestitao bih svojim momcima na izvanrednom zalaganju u prvoj sezonskoj pobjedi. Isto tako čestitke i igračima Sutjeske koji su pružili odličan otpor. Znali smo da će ovo biti teška utakmica, a mi, nadahnuti ovakvim ambijentom i atmosferom koju su napravili naši navijači, morali smo odigrati dobro. Odlučivale su nijanse, i zadovoljni smo što smo ostvarili trijumf'', prezadovoljan je svojom prvom pobjedom na klupi Lovćena mladi trener Zoran Kašćelan.

Šef struke Sutjeske, Zoran Glomazić, sportski je prihvatio poraz, čestitavši pobjedniku.

"Čestitke Lovćenu na zasluženoj pobjedi. Čini mi se su večeras imali malo više želje i koncentracije u odlučujućim momentima. Imali su nekoliko skokova u napadu koji su na kraju riješili utakmicu. Mi smo se trudili da stignemo rezultat, ali nijesmo uspjeli. Lovcen nas je kaznio penalima i trojkom Diplarosa'', izjavio je Glomazić.

Isti rivali će novi međusobni okršaj imati već za vikend, ovog puta na otvaranju crnogorske ERSTE lige.

piše: Miloš Stijepović