1

Prvi trijumf srpskih odbojkaša u Ligi nacija

09/06/2019 - 13:58
38 pregleda

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobijedila je poslije preokreta Australiju s 3:2 u setovima na turniru osme grupe drugog vikenda Lige nacija u Otavi i tako došla do prvog trijumfa u sezoni.

Foto

Srbija je po setovima slavila 22:25, 14:25, 25:21, 25:21 i 15:9, poslije 114 minuta igre.

Izgledalo je kao da je Srbija igrala dva meča. U prvom setu je u finišu izjednačila na 22:22, a zatim dozvolila rivalu da povede sa 1:0, da bi potom uslijedio najlošiji set u Ligi nacija ove godine. Povela je Autralija s 2:0, a Srbija se mučila i u trećem i u četvrtom setu, ali je uspjela da izjednači. Dominacija je uslijedila u petom setu, kada se zapravo i vidjela prava razlika u kvalitetu dva tima.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Dušan Petković sa 20 poena, dok je 12 zabilježio Aleksandar Okolić.

U selekciji Australije istakao se Luk Smit sa 22 poena, dok su po 19 upisali Džordan Ričards i Kurtis Stokton.

Seniori Srbije će večeras, u posljednjem, trećem kolu Lige nacija igrati protiv Kanade od 22.10 časova po srednjeevropskom vremenu.