1

Kraj Beretinijeve bajke: Nadal će se u nedjelju boriti za 19. Grend slem titulu

07/09/2019 - 7:22
309 pregleda

Teniser iz Majaorke je u polufinalu na Flašing medouzu pobedio Italijana Matea Beretinija sa 7:6 (6), 6:4, 6:1 u meču koji je trajao ukupno 158 minuta, као i prvo polufinale.

rafael nadal

Ovo će biti peto Rafino finale Njujorka i prilika da osvoji 19. Grend slem pehar, čime bi smanjio zaostatak za rekorderom Rodžerom Federerom na samo jedan.

Italijan je odigrao fantastičan prvi set. Uspijevao je da odoli gotovo svim pritiscima Nadala. Spasio je šest brejk lopti i izborio je taj brejk. U njemu je odlično krenuo, poveo 4:0, vodio je 5:2, a imao je i dvije set lopte kod rezultata 6:4. Ipak, drugi teniser svijeta ne poznaje riječ predaju, osvojio je naredna četiri poena i na kraju bukvalno ukrao set Beretiniju.

Već tada je bilo jasno da je taj set prelomio meč, ali 25. reket svijeta nije ni tako lako pao. Držao se do 3:3, spasio je dve brejk lopte u prvom gemu, ali u sedmom je prvi put izgubio servis. Tada je definitivno bilo jasno da je izguibo meč, jer Nadal kada namiriše krv, ne pušta protivnika. Do kraja meča prepustio je još samo dva gema i obezbiedio plasman u novo finale US Opena.

U finalu ga čeka Rus Danil Medveded kojeg je nedavno savladao u finalu mastersa u Montrealu.

Napisao: Danilo Petrović