1

Nadal potvrdio zašto je "kralj šljake": Pariz vidio 12. Rafinu titulu!

09/06/2019 - 18:13
475 pregleda

Španski teniser Rafael Nadal osvojio je Otvoreno prvenstvo Francuske pobjedom nad Austrijancem Dominikom Timom u velikom finalu.

Foto

Rafa je do nove titule na Rolan Garosu, ukupno 12. na pariškoj šljaci, stigao nakon četiri odigrana seta, rezultatom 6:3, 5:7, 6:1, 6:1, za tačno tri sata i četiri minuta borbe.

Znali smo da je Rafa favorit i prije početka meča, a on je to apsolutno pokazao i igrom na terenu. Tim je dobro započeo prvi set, u petom gemu došao do brejka i poveo 3:2, ali je onda potpuno stao i dva puta izgubio servis uz jedan gem na servis Nadala i Španac je osvojio prvi set 6:3.

Uspio je Austrijanac da paripra u drugom i više od toga. Igralo se bez brejka sve do 12. gema kada je Austrijanac oduzeo servis rivalu za 7:5 i poravnanje u setovima na 1:1.

To kao da je naljutilo kralja šljake - Rafa je razbio rivala u trećem setu dozvolivši mu da uzme samo jedan gem, dok je Španac čak tri puta oduzeo servis Austrijancu za ubjedljivih 6:1 i 2:1 u setovima.

Tamo gdje je stao u trećem, Nadal je nastavio u četvrtom setu. Poveo je sa velikih 3:0, iako je Tim imao brejk šansu u trećem gemu. Nizao je Španac gemove i na kraju identično kao i u trećem setu stigao do 6:1 I konačne pobjede.

Ovo je za Rafu ukupno 18. titula na Gren Slemova, uz dvije manje od Rodžera Federera i tri više od Novaka Đokovića.