1

Alžir nakon jedanaesteraca eliminisao Obalu Slonovače (VIDEO)

11/07/2019 - 21:25
64 pregleda

Fudbaleri Alžira plasirali su se u polufinale Kupa afričkih nacija pošto su nakon penala savladali selekciju Obale Slonovače 4:3, u regularnom dijelu bilo je 1:1.

alzir

Nije sve dobro počelo po Obalu Slonovače, Alžirci su poveli u 20. minutu i to nakon akcije po lijevoj strani koju je krunisao as Galatasaraja Sofijan Feguli. To je bio i konačan rezultat nakon prvih 45 minuta.

Na startu drugog poluvremena priliku da sve riješi imao je Buneđah koji nije uspio da iskoristi najstrožiju kaznu, pogodio je prečku.

Kako to obično biva stigla je kazna, fudbaler Aston Vile Kodžija sjajnim solo prodorom pogodio je lijevi ugao gola Alžira i donio svojoj ekipi poravnanje u 62. minutu. Nije bilo promjena do kraja meča pa se otišlo u produžetke. Ni nakon dodatnih 30 minuta nije  bilo pobjednika pa se pristupilo izvođenju penala.

U prve dvije serije izvođači su bili sigurni za Alžir su pogađali Bensabaini i Slimani, dok su na drugoj strani bili precizni Kesi i Korne. U trećoj seriji pogodio je Delor za Alžirce, dok je Bonijev udarac zaustavio golman Emboli. Za Alžir je potom pogodio Junas, na drugoj strani uzvratio je Maks Gradel.

Posebno uzbudljiva bila je peta serija, Belaili je propustio priliku donijeti Alžiru polufinale pošto je pogodio stativu, ali je i igrač "Slonova" Dije uzvratio istom mjerom, pa je veliko sljavlje Alžiraca moglo da počne.

Alžir će se u polufinalu sastati sa Nigerijom.

Napisao: Danilo Petrović