Bajern se gostio u Leverkuzenu (VIDEO)

12/01/2018 - 22:28
59 pregleda

U uvodnom meču 18. kola njemačke Bundeslige fudbaleri minhenskog Bajerna sigurnom igrom su upisali tri boda protiv Bajera iz Leverkuzena.

Iako Aspirini nikada nisu bili šampioni Njemačke, u ovom vijeku razvili su rivalstvo sa bavarskim gigantom, a treba se podsjetiti da je Bajer 2002. igrao finale Lige šampiona protiv Reala.

Večeras je tim Jupa Hajnkesa slavio rezultatom 3:1, što im je 14. pobjeda u sezoni.

Havi Martinez je doveo goste u vođstvo u 32. minutu, da bi Frank Riberi u 59. to duplirao. Nadu Bajeru donio je Kevin Foland u 70. minutu, ali je svaku sumnju otklonio Džejms Rodrigez sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca u sudijskoj nadoknadi vremena.

Bajern je sada na koti od 44 boda, 14 više od drugoplasiranog Šalkea. Bajer ostaje na 28, koliko imaju još dvije Borusije i Lajpcig.