1

Budućnost jednom nogom u drugoj rundi: Ivanović i Mijić srušili Estonce (VIDEO)

11/07/2019 - 19:25
561 pregleda

Fudbaleri Budućnosti napravili su veliki korak ka plasmanu u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

buducnost

Izabranici Branka Brnovića savladali su u Estoniji ekipu Trans Narve rezultatom 0:2. Podgoričani su bili bolji protivnik tokom čitavih 90 minuta i zasluženo su ostvarili pobjedu.

Budućnost je već u 12. minutu stigla do prednosti, Dušan Bakić je sjajnim centaršutem sa lijeve strane pronašao Igora Ivanovića koji je šutirao glavom, činilo se da će golman Narve lako odbraniti taj udarac, međutim, napravio je veliku grešku i "plavi" su poveli.

Do kraja poluvremena nije bilo promjena pa su Podgoričani na veliki odmor otišli zadovoljniji.

U drugom dijelu igre nije bilo previše prilika, Budućnost je kontrolisala dešavanja na terenu, imala veliki posjed lopte, ali nije uspijevala da dođe do nekih velikih prilika.

Ipak, "plavo-bijeli" su u finišu meča udvostručili vođstvo i potvrdili pobjedu golom Miloša Mijića na asistenciju rezerviste Vujačića. Podgoričani su tako na pragu plasmana u drugu rundu, a revanš je na programu naredne nedjelje na stadionu pod Goricom.

Napisao: Danilo Petrović