1

Goleada pod Goricom: Zeta ubjedljivo poražena od MOL Fehervara

11/07/2019 - 22:28
418 pregleda

Fudbaleri Zete poraženi su ubjedljivo od mađarskog Mol Fehervara rezultatom 1:5 u prvom meču, prve runde kvalifikacija za Ligu Evrope.

zeta

Naš treći predstavnik u kvalifikacijama za Ligu Evrope i prije meča je bio apsolutni autsajder protiv snažne mađarske ekipe.

Gosti su na startu meča pokazali da su u Crnu Goru došli po pobjedu, a već u 3. minutu odbrana naše ekipe je poklekla.

Sjajno je po lijevoj strani prošao Bugarin Milanov uputio sjajnu loptu po zemlji koju je spremno dočekao Nego pogodivši lako mrežu Akovića.

Samo devet minuta kasnije isti akteri doveli su Mol Fehervar do vođstva od 2:0, Milanov je ponovo centrirao i uz pomoć jednog igrača Zete lopta je stigla do usamljenog Negoa, koji je iz neposredne blizine zakucao loptu u mrežu.

Zeta je na pravi način odreagovala i smanjila rezultat na 1:2 u 17. minutu. Bošnjak se dobro snašao potom proslijedio loptu do Balše Goranovića, a ovaj sjajnim udarcem sa oko 18 metara pogodio gol Mađara.

Gosti u 22. minutu odmah uzvraćaju novim golom krilnog napadača Loika Negoa koji je kompletirao "het-trik", ponovo je asistent bio večeras sjajni Milanov.

U nastavku meča ritam igre je totalno opao, a gosti su u posljednjim minutima postigli još dva gola. Prvo je kapiten Juhas pogodio glavom, a u posljednjim trenucima utakmice sjajan gol iz slobodnog udarca postigao je i Huči.

Revanš u Mađarskoj koji će biti samo formalnost na programu je za sedam dana.

Napisao: Danilo Petrović