1

Hrabra Sutjeska ostvarila sjajan rezultat u Bratislavi: Piksi Kojašević evrogolom u 95. minutu donio veliku radost Nikšićanima

10/07/2019 - 22:15
1050 pregleda

Fudbaleri Sutjeske odigrali su neriješeno protiv Slovana u Bratislavi 1:1 u prvoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona.

sutjeska

Slovan je već na startu meča krenuo sa žestokim napadima na gol Sutjeske. Nikšićani su imali problema sa brzonogim krilima domaćih koji su konstantno pravili probleme defanzivnoj liniji.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu Slovan je imao u 17. minutu preko Brazilca Rafaela da Silve koji je sam izašao ispred Giljena, a zatim ga lobovao. Na sreću Sutjeske Nedić je akrobatskom reakcijom spasio loptu sa gol linije, milimetri su odlučivali.

Kako je meč odmicao Sutjeska je djelovala sve bolje, a par puta je i zaprijetila slovačkom prvaku, ipak, mreže su mirovale nakon prvih 45. minuta.

Nastavili su izabranici Peca Rakojevića sa dobrom igrom i umalo im se to isplatilo u 60. minutu. Sjajnu priliku imao je Šofranac nakon centaršuta Ćetkovića ali njegov udarac glavom zaustavio je 20-godišnji čuvar mreže Slovana.

Sutjeska se zatim povukla, a Slovan je polako stezao obruč oko gola Sutjeske, prvo je Rafaelo snažnim šutem oprobao Giljena, a 20 minuta kasnije rezervista Danijel šutirao je sa pet metara ali mu je Giljen maestralno odbranio, lopta je došla do Ljubičića koji ju je poslao preko gola.

Ipak, u 82. minutu Slovan je stigao do vođstva, akciju je počeo Mađar Holman, a završio ju je napadač Andraž Šporar na asistenciju Danijela. Mogla je Sutjeska do izjednačenja, Božović je glavom u 93. minutu dobro šutirao, a Grajf spasao Slovan.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima Piksi Kojašević je povukao loptu, a potom uputio maestralni udarac sa 25 metara koji je završio u lijeve gornje raklje gola domaćina. Veliki šok za domaće navijače, Sutjeska je stigla do velikih 1:1 pred revanš u Nikšiću naredne nedjelje.

Napisao: Danilo Petrović