1

Mitrović vodio Srbiju do pobjede u Luksemburgu, Ronaldov šou u Viljnusu

10/09/2019 - 22:55
251 pregleda

Fudbaleri Srbije stigli su do druge pobjede u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo savladavši Luksemburg u gostima sa 3:1.

Foto

Strijelci za srpski tim bili su Aleksandar Mitrović u 36. i 78. minutu i Nemanja Radonjić u 55, dok je jedini gol za domaćina postigao David Turpel u 66. minutu.

Luksemburžani su tokom većeg dijela meča bili bolji rival, stvorili su mnogo šansi, ali i promašili, dok je iskusniji tim Ljubiše Tumbakovića iskoristio svoje i bar donekle popravio loš utisak posle poraza od Portugalije.

Istovremeno, Portugalija je u Viljnusu savladala Litvaniju 5:1, uz čak četiri gola Kristijana Ronalda.

Na tabeli vodi Ukrajina sa 13 bodova, Portugalija ima osam i meč manje, Srbija sedam, Luksemburg četiri, a Litvanija bod.

Srbija nastavlja kvalifikacije 14. oktobra gostovanjem u Litvaniji.