1

PSŽ posle penal drame srušio Lion i osvojio Liga kup

01/08/2020 - 0:04
153 pregleda

Fudbaleri Pari Sen Žermena osvojili su francuski Liga kup pobjedom nad Lionom na stadionu Francuska u Parizu.

Foto

"Sveci" su do trijumfa došli tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca rezultatom 6:5, jer je regularni dio meča završen bez pogodaka.

Bolje prilike u prvom poluvremenu imao je PSŽ, naročito Brazilac Nejmar, ali je mreža Liona je mirovala.

U nastavku su snage bile prilično izjednačene, imao je i Lion svoje prilike, PSŽ opet prijetio preko Nejmara u finišu, ali je ostalo 0:0.

Ništa spektakularno se nije dešavalo u produžecima, osim što je Lion u posljednjem minutu drugog produžetka ostao sa desetoricom kada je isključen Rafael zbog grubog starta.

Penal rulet je pripao Parižanima koji su slavili 6:5 nakon što je Bertrand Traore bio tragičar za Lion i promašio jedanaesterac.

Ovo je bio deveti trofej Liga kupa za "Svece".