1

Real sigurnim koracima ide ka tituli, klučna pobjeda u Barseloni

29/06/2020 - 7:36
147 pregleda

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su u gostima ekipu Espanjola rezultatom 1:0 (1:0) u 32. kolu La Lige i tako tim iz Barselone poslali na prag Segunde!

f

Jedini pogodak na meču postigao je Kasemiro u završnici prvog poluvremena i to poslije asistencije sezone Karima Benzeme.

Zinedin Zidan je ponovo izveo najjači sastav, jedina promjena je bila što se sada poslije duže vremena u startnih 11 vratio Isko.

Real je kontrolisao utakmicu od samog početka, ali se Espanjol dosta dobro branio i uspio da drži Madriđane daleko od gola.

Ipak, u samom finišu prvog poluvremena, jedna majstorija Karima Benzeme, pravo ni iz čega, petom je proigrao Kasemira, kome je ostao najlakši posao - da pogodi mrežu sa pet metara.

Real je u nastavku uspio da sačuva prednost protiv neuvjerljivog rivala, koji je zasluženo na pragu ispadanja u drugu ligu, prvi put poslije 1994. godine.

Madriđani su osvojili vjerovatno i ključna tri boda pošto sada imaju dva više od Barselone i bolji međusobni duel. Kataloncima je sada neophodno da pobjede sve mečeve do kraja i da se nadaju da Real izgubi jedan meč ili dva remizira, što deluje nevjerovatno.