1

Siti ponizio "Plavce": Aguerov het-trik!

10/02/2019 - 18:51
176 pregleda

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Čelsi sa 6:0 u derbi meču 26. kola engleske Premijer lige.

Foto

"Plavci" su na "Etihadu" doživjeli pravo poniženje, a sve u režiji Serhija Aguera i drugova.

Siti je poveo već u četvrtom minutu, a strijelac vodećeg pogotka bio je Rahim Sterling.

Nedugo nakon toga, tačnije u 13. minutu, na scenu stupa Aguero koji pogađa na asistenciju Zinčenka. Ovaj gol je zaista bio sjajan, šut sa preko 20 metara.

Sjajni Argentinac je nastavio svoj niz samo šest minuta kasnije kada se najbolje snašao u smušenoj odbrani Čelsija.

Već u 25. minutu bilo je 4:0 za domače, ovoga puta mrežu londonske ekipe zatresao je Ilkaj Gindogan

Fudbaleri Čelsija bi u tom momentu najradije žečjeli da sudija svira kraj, ali su morali da ostanu na terenu.

Domači sastav je u drugom poluvremenu, tačnije u 56. minutu stigao i do petog gola preko Aguero koji je ubilježio het-trik.

Konačnih 6:0 postavio je Sterling u 80. minutu svojim drugim golom na meču.

Nakon ove pobjede Siti ima isti broj bodova kao i lider Liverpul, 65, ali "Građani" imaju i meč više.

Čelsi se nalazi na petoj poziciji sa 50 bodova.