1

Spartak u Beogradu nemoćan protiv Brondbija, Olimpija lako sa HJK-om

09/08/2018 - 22:51
113 pregleda

Fudbaleri Spartaka iz Subotice izgubili su večeras u Beogradu od Brondbija u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, a odigrano je još mnogo utakmica širom Starog kontinenta.

Spartak

Golove za Brondbi na stadionu "Rajko Mitić" postigli su Dominik Kajzer u 29. minutu i Hani Muhtar u 46. minutu.

Posle centaršuta Entonija Junga s lijeve strane u 29. minutu, Kajzer se našao između dvojice igrača Spartaka i sa šest metara smjestio luptu u gol za vođstvo Brondbija.

Na startu drugog poluvremena gostujući igrači su duplirali prednost preko Muhtara, koji je šutirao s ivice šesnaesterca i savladao Nikolu Perića.

Revanš meč igraće se 16. avgusta na stadionu Brondbija u Danskoj.

Partizan je danas savladao Nordsjeland sa 2:1 u gostima, a pobjedu je zabilježila i ekipa Bešiktaša protiv LASK-a iz Linca sa 1:0 pa mnogi već sada vide duel poslednjeg kola kvalifikacija između beogradskih i istanbulskih crno-bijelih.

Rajan Babel je postigao jedini gol na ovom meču, a možemo reći da se gosti nisu branili i da su imali svoje šanse koje nisu iskoristili.

Potencijalni protivnik Crvene zvezde u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope jeste Olimpija iz Ljubljane, ali samo pod uslovom da srpski tim ispadne u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Olimpija je danas bez ikakvih problema slavila protiv finskog tima HJK, bilo je 3:0, golove su postigli Abas (2) i Kronaveter.