1

Sutjeska opet poklekla, Budućnost slavila u goleadi i prišla na četiri boda!

15/05/2019 - 16:55
821 pregleda

Odigrane su sve utakmice 34. kola Prve Telekom fudbalske lige Crne Gore. Do pobjede je došla Budućnost, dok je Sutjeska remizirala.

Foto

Budućnost je u nevjerovatnom meču pod Goricom savladala Grbalj sa 5:3 i prišla Sutjesci na četiri boda, dva kola prije kraja.

Vodili su Grbljani golom Kordića od 17. minuta, ali je poravnanje domaćinu donio Perović u 28. Budućnost je u 41. minutu ostala sa igračem manje kada je isključen Mijić, a samo dva minuta kasnije Grbalj je poveo 2:1 preko Kordića.

Poravnanje domaćinu u nastavku donosi Perović u 48. minutu svojim drugim golom, a onda i potpuni preokret uslijedio je šest minuta kasnije preko Zarubice.

Ipak, Grbalj opet dolazi do poravnanja - za 3:3 pogađa Džugurdić u 58. minutu. Budućnost se ni tada nije predala, pa je do novog vođstva došla sjajnim pogotkom Božovića u 65. minutu. Konačnih 5:3 postavio je u 78. minutu Raičević.

Sutjeska je na Trešnjici odigrala 1:1 sa Zetom. Domaći su vodili golom Krstovića u posljednjem minutu prvog duela, ali je remi Nikšićanima donio Marković u 58. minutu. Sutjeska je od 77. minuta igrala sa igračem manje jer je isključen Janković.

OFK Titograd je savladao Mornar sa ubjedljivih 6:1. Po dva gola postigli su Petrović i Mamadu, a po jednom su pogađali Pavićević i Pavlović. Počasni gol za Mornar postigao je Klikovac.

Iskra je u Danilovgradu savladala Lovćen sa 2:0, a golove su postizali Milić i Nikač.

OFK Petrovac je u Pljevljima savladao Rudar sa 1:0 golom Vujovića.

Dakle, pred posljednja dva kola Sutjeska ima četiri boda prednosti u odnosu na Budućnost koja će u narednom kolu priželjkivati kiks Nikšićana u duelu sa Grbljem.

Zeta - Sutjeska 1:1 (Krstović 45 - Marković 58.)

Budućnost - Grbalj 5:3 (Perović 28, 48, Zarubica 54, Božović 65, Raičević 78.  -  Kordić 17, 43, Džugurdić 58.)

OFK Titograd - Mornar 6:1 (Petrović 6, 21, Pavlović 14, Pavićević 41, Mamadu 57, 61 - Klikovac75. )

Iskra - Lovćen 2:0 (Milić 32, Nikač 35.)

Rudar - OFK Petrovac 0:1 (Vujović 68.)