64 pregleda

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Anadolu Efesa u okviru 17. kola Evrolige u meču u kojem je postignuto blizu 200 poena.

Efes

Anadolu Efes - Crvena zvezda 104:95 (22:21, 28:25, 27:25, 27:24)

Šampion Srbije i ABA lige nije uspio da veže treću pobjedu u Evroligi. Bolji od crveno-bijelih bio je turski predstavnik Anadolu Efes nakon što su se u četvrtoj četvrtini odlijepili na petnaestak poena prednosti i mirno priveli meč kraju.

Zvezdina odbrana je već dugo vremena problematična, a to je posebno došlo do izražaja večeras. Domaćin je dobio svaku četvrtinu, što govori o želji izabranika Ergina Atamana da konačno zaigraju u skladu sa budžetom i imenima koja brane njihove boje.

Mnogo je falio Pero Antić beogradskom timu, on je ove sezone ne samo jedan od najboljih košarkaša, već i nesumnjivi lider u svlačionici.

Efes je u drugom kvartalu stekao prvu osjetniju prednost (43:30), ali je Zvezda uspjela da se vrati u egal i smanji na svega četiri poena zaostatka na poluvremenu. Kada je Milko Bjelica pogodio trojku u nastavku, bilo je samo minus 2, ali onda su se razigrali Zoran Dragić, Toni Daglas i Brajant Danston i odbili nalet čete Dušana Alimpijevića.

Sredinom poslednje četvrtine pridružio im se Erik Mekolum i Efes se odlijepio na dvocifrenu prednost, koju Zvezda nije mogla ugroziti. Kada se doda činjenica da su zvezdaši loše izvodili slobodna bacanja, kao i to da je domaći tim imao čak 17 penala više, ne čudi što je upisan deseti poraz u elitnom takmičenju.

Slovenac Dragić predvodio je Efes do pete pobjede sa 24 poena, a završio je meč bez promašaja (4/4 dvojke, 3/3 trojke, 7/7 bacanja). Mekolum ga je pratio sa 20 poena, a dvocifreni su bili još Danston sa 13 koševa, Daglas i Motum sa po 12, Štimac sa 11 i Braun sa 10.

Kod Zvezde su se istakli Bjelica sa 15 poena, Ročesti je dodao 14 a Nikola Jovanović 13.