1

Dončić i Dalas zaustavili Lejkerse, Klipersi brojali do 150 (VIDEO)

02/12/2019 - 7:24
326 pregleda

Luka Dončić, jedan od najboljih košarkaša na svijetu u ovom trenutku, nastavio je sa sjajnim partijama i protiv najbolje ekipe NBA lige – Los Anđeles lejkersa, gdje je predvodio Dalas do pobjede, rezultatom 114:100.

Mladi Slovenac koji igra svoju drugu sezonu u najjačoj ligi svijeta svakodnevno ističe kandidaturu za MVP nagradu, što je učinio i protiv "jezeraša".

Dončić je meč završio sa 27 poena (10-23 iz igre), devet skokova, 10 asistencija, tri ukradene i sedam izgubljenih lopti.

Kristaps Porzingis upisao je 15 poena, baš kao i Džastin Džekson i Dvajt Pauel. Sjajno je odigrao Delon Rajt sa 17 poena, pet skokova, devet asistencija i četiri ukradene lopte, dok je Boban Marjanović imao dva poena i dvije uhvaćene lopte.

Kod domaćina najbolji je bio Lebron Džejms sa 25 poena, devet skokova i osam asistencija, Entoni Dejvis je upisao 27 poena i uhvatio 10 lopti, a Aleks Karuzo dodao je 10 poena.

Košarkaši Los Anđeles klipersa zabilježili su 15. pobjedu u sezoni, uz pet poraza, pošto su kod kuće deklasirali Vašington Vizardse sa 150:125.

Najbolji kod pobjednika bio je Pol Džordž sa 31 poenom i 8 skokova, dao je 27 u prvom poluvremenu kada je meč riješen. Najefikasniji je bio Kavaj Lenard sa 34 poena, a Montrez Herel dodao je 23 poena i 15 skokova. Lu Vilijams postigao je 22 poena.

Kod Vizardsa je najzapaženiji bio Rui Hačimura sa 30 poena, 9 skokova i 3 asistencije, Bredli Bil imao je 23 poena, 5 skokova i 11 asistencija.

Juta Džez je peta odbrana lige, ali to se na timu Kvina Snajdera nije vidjelo u meču sa Toronto Reptorsima – na kraju je bilo 130:110 za aktuelnog šampiona, a na poluvremenu je bilo nestvarnih +40 (77:37). To je najveći deficit Džeza na poluvremenu u istoriji i osma najveća razlika na poluvremenu u istoriji NBA.

Najbolji kod Toronta bio je Paskal Sijakam sa 35 poena i po 5 skokova i asistencija, Fred VanVlit imao je 21 poen (6-10 iz igre), 5 skokova i 11 asistencija,

Reptorsima se uskoro vraća Kajl Lauri, a ove sezone kod kuće imaju skor 9-0.

Kod Džezera je najefikasniji bio Majk Konli sa 20 poena.

Orlando je došao do osme pobjede u sezoni, uz 11 poraza, u meču sa Golden Stejtom kod kuće – 100:96.

Nikola Vučević van terena je zbog povrede, a Evan Furnije izjednačio je rekord NBA karijere sa 32 poena.

Za Voriorse je Robinson ubacio 19, Paskal 17 poena, a Burks 15 poena.