1

Dubljević uhvatio posljednji voz za Malagu, prva pobjeda u Španiji za Ivanovića

13/01/2020 - 10:20
221 pregleda

Košarkaši Valensije uhvatili su posljednji voz za ''Copa del Rey'', finalni turnir španskog Kupa koji se u februaru održava u Malagi, savladavši u 17., posljednjem kolu prvog kruga ENDESA lige, ekipu Huventuda sa ubjedljivih 100:70.

Trener ''narandžastih'' Ponsarnau nije sinoć morao da previše troši Dubljevića, koji je na terenu proveo 16-ak minuta, sa učinkom od 7 poena, 4 skoka i 2 asistencije.

U timu pobjednika najbolji su bili Abalde i Sastre sa po 12 koševa.

U poraženom sastavu izdvojio se Kanter sa 14 poena.

Nakon što je propustio posljednja dva meča, Dino Radončić se vratio u sastav Mursije i bio je taličan svom timu koji je ubilježio važnu pobjedu u borbi za opstanak, protiv Unikahe 82:74.

Radončić je postigao 2 poena i 6 skokova za 15 minuta na parketu, na kojem je dominirao Džarel Edi sa 27 pogodaka.

U ekipi iz Malage izdvojio se Brizuela sa 17 pogodaka.

Saragosa je poslije sjajnog perioda forme u padu, što je pokazao poraz na domaćem igračištu od Tenerifea (99:111).

Naš Nemanja Radović je sa 11 poena i 4 skoka bio među najboljima u redovima domaćina, u kojem je odskočio Enis sa 19 koševa.

Pobjednički tim predvodio je Justa sa 27 poena.

Zimski šampion je Real, koji je ubjedljivo savladao Džikićev Estudijantes u derbiju Madrida, rezultatom 72:87, iskoristivši neočekivan poraz Barselone od Bilbaoa (92:94) da se osamostali na liderskoj poziciji.

Najbolji među ''kraljevima'' bili su Miki sa 20 i Tompson sa 18 koševa, dok se u timu ''fenjeraša'' istakao Kađi sa 19.

Barsi nije bio dovoljan Mirotić sa 24 poena i 9 skokova (indeks 35), protiv raspoloženih Baskijaca, predvođenih Butejom (20) i Lamersom (18).

Prvu pobjedu u Španiji po povratku na klupu Baskonije upisao je Duško Ivanović, savladavši u gostima Gran Kanariju sa ubjedljivih 72:89.

U Duškovoj ekipi izdvojili su se Diop sa 16 i Šilds sa 15 koševa, dok su među ''ostvljanima'' najbolji utisak ostavili Burusis i Šurna sa po 12.

piše: Miloš Stijepović