1

ERSTE liga: Sutjeska dobila triler u Rožajama

10/02/2019 - 17:46
541 pregleda

Košarkaši Sutjeske savladali su večeras u Rožajama ekipu Ibra u neizvjesnoj završnici meča 13. kola Prva A crnogorske lige, rezultatom 78:80.

KK Sutjeska, foto: MM

Domaćin je u prvoj četvrtini stekao pun posjed prednosti (21:18), a do odmora je uspio da uveća na 7 poena višak protiv favorizovanog ABA 2 ligaša (48:41).

Sutjeska nije uspjela da odreaguje nakon pauze između dva poluvremena, pa je semafor u sali na Bandžovom brdu u 30. minutu pokazivao identičnu distancu između dva tima (66:59).

Nikšićani su u posljednjih deset minuta, shvativši da je vrag odnio šalu, zaigrali mnogo snažnije i angažovanije, uspjevši da preokrenu i u sam finiš uđu sa 4 poena viška (75:79).

Međutim, Rožajci su trojkom Hota produžili dramu (78:79), Knežević je 6 sekundi prije kraja bio polovičan sa linije penala (78:80), ali domaćin nije iskoristio posljednji napad, pa se Sutjeska ponovo osamostalila na drugoj poziciji na tabeli, nanijevši hrabrom Ibru bolan poraz u borbi za mjesto u Super ligi.

Najefikasniji u timu pobjednika, koji je večeras igrao bez najboljih igrača Pavlićevića i Spasojevića i iskusnog Lalovića, bio je Knežević sa 22 poena, pratio ga je mVP susreta Stefan Knežević, autor 17 pogodaka i 12 skokova (indeks 29), a zapaženi su bili Vujović sa 16 i Raičković sa 12 koševa.

U redovima domaćina istakli su se Feleć sa 24, Muratović sa 18 i 11 skokova, Hot sa 14 i Čekić sa 11 koševa.