1

Fenomenalni Micić vodio Efes do velikog preokreta protiv Fenera

11/06/2019 - 20:55
349 pregleda

Košarkaši Efesa uspjeli su nadoknaditi minus 16 protiv Fenerbahčea u drugom meču finalne serije turskog šampionata. Atamanova ekipa slavila je nakon produžetka sa 101:93 i sada je rezultat u seriji 1:1.

vasilije micic

Fenerbahče je kao i u prvom meču odlično otvorio duel i nakon prvih 10 minuta imao je plus šest (14:20). Razlika Fenera pred kraj prvog poluvremena iznosila je i plus 16, ali su domaći smanjili na 40:52.

Efes je zaigrao sjajno u drugom poluvremenu, preokrenuo rezultat poveo u samom finišu i sa tri razlike ali su Obradovićevi puleni izborili dodatnih pet minuta. Međutim, Efes se ni tu nije zaustavio pa je produžetak rutinski dobio sa 15:7.

Najefikasniji u redovima domaćih bio je sjajni Vasilije Micić sa 30 poena, 19 je dodao Larkin, 15 Danston i 13 Buboa.

Kod Fenera Nikolo Meli ubacio je 22 poena, pratio ga je Gudurić sa 18 poena, Ali sa 17 i Kalinić sa 13.

Fenerbahče će biti domaćin u sljedeće dvije utakmice, a šampion će biti tim koji prvi dođe do četiri trijumfa.

Napisao: Danilo Petrović