1

Lovćen u paklenoj atmosferi na Cetinju savladao Sutjesku

09/10/2019 - 21:20
1499 pregleda

Košarkaši Lovćena savladali su Sutjesku 81:74 pred krcatim tribinama SC "Lovćen" u okviru 2. kola ABA 2 lige.

lovcen sutjeska

Lovćen je mnogo bolje djelovao u prvih deset minuta kada je stekao dvocifrenu prednost od 28:18. Posebno se u prvom kvartalu istakli Rakočević, Đukanović i Popović.

Sutjeska je, međutim, na vrijeme odreagovala i vrlo brzo smanjila prednost Cetinjana, a pred kraj poluvremena i povela sa 43:45. Lovćen je ponovo poveo, a konačan rezultat u prvih dvadeset minuta postavio je Pavlićević sa linije slobodnih bacanja (47:47).

Očekivao se veliki broj poena i u nastavku meča ali to se nije desilo. Lovćen je sjajnom odbranom i raspoloženim Vrbicom treće dio igre dobio sa ubjedljivih 20:8.

Izabranici Zorana Kašćelana održavali su visoku razliku tokom čitavog dijela posljednje dionice, ali je Đoković u finišu sa dvije vezane trojke dao tračak nade gostima da mogu do potpunog preokreta (79:74). Ipak, Lovćen je bio skoncentrisan i preko sjajnog Popovića potvrdio je pobjedu.

Najefikasniji u pobjedi Lovćena bili su Miloš Popović sa 19 poena i 12 skokova, pratio ga je Mašan Vrbica sa takođe 19 poena, Grk Diplaros ubacio je 10.

Kod Sutjeske najbolji Nikola Pavlićević sa 20 poena, 12 je dodao Lalović, dok su po 11 imali Đoković i Knežević.

Napisao: Danilo Petrović