1

Mornar slavio u Italiji: Vranješ i Rebić trojkama srušili Torino!

10/10/2018 - 22:20
203 pregleda

Košarkaši barskog Mornara savladali su u gostima Torino 84:80 u drugom kolu Evrokupa.

Foto

Čudna utakmica viđena je u italijanskom gradu, a barski tim je ispustio veliku prednost sa poluvremena, ali je na kraju uspio da trijumfuje u neizvjesnoj završnici.

Prva četvrtina je bila izjednačena, 23:23, ali se Mornar razigrao u drugoj i napravio veliku razliku, pa su izabranici Mihaila Pavićevića na poluvremenu vodili 55:40.

Ipak, sve što su dobro uradili u drugoj četvrtini, košarkaši crnogorskog šampiona su prokockali u trećoj. Italijanska ekipa je taj period dobila sa 22:9, a Mornar je odigrao veoma loše.

Posljednji period bio je veoma neizvjestan, igralo se koš za koš u posljednjim minutima, ali je onda Nemanja Vranješ pogodio sjajnu trojku za vođstvo 81:80, a onda i Nikola Rebić za plus četiri i konačnu pobjedu Barana!

Najefikasniji u crnogorskom timu bio je sjajni centar Uroš Luković sa 19 poena, Strahinja Mićović je imao 13, a Nemanja Vranješ 12.

Kod Torina se istakao Tišon Tejlor sa 23 poena.