1

Repeša: Zaslužena pobjeda Baskonije, ''ubili'' su nas u skoku

15/03/2019 - 23:17
279 pregleda

Košarkaši Budućnost VOLI-ja pretrpjeli su večeras šesti uzastopni evroligaški poraz u Vitoriji od ekipe Baskonije, u meču 26. kola, rezultatom 82:62.

Jasmin Repesa, foto: FMP

''Plavi'' su odlično parirali Baskijcima u prvih 20 minuta (39:34), ali su stali u nastavku i zabilježili ubjedljiv poraz.

''Prije svega, čestitam domaćinu i treneru Perasoviću. Apsolutno su zaslužili pobjedu, igrali su mnogo bolje od nas. Rekao sam prije meča da moramo da kontrolišemo ritam utakmice i ne dozvoljavamo rivalima lake poene. To je bio ključ utakmice, uz kontrolu defanzivnog skoka. Međutim, mi smo u prvom poluvremenu veoma loše šutirali za tri poena, a oni su dobro gradili svoj koš i lako postizali poene u tranziciji, isuviše za ovaj nivo, ali smo ipak održali priključak. U drugom poluvremenu smo nastavili da se mučimo u defanzivnoj tranziciji i ''ubili'' su nas u skoku. Ako dobro pamtim, postigli su tri trojke nakon ofanzivnih skokova'', rezimirao je nakon meča razloge novog neuspjeha trener Podgoričana Jasmin Repeša.

Budućnost u nedjelju u ''Morači'' igra posljednji meč regularnog dijela ABA lige protiv ekipe Cibone, a u narednom, 27. kolu Evrolige, gostuje ekipi Fenerbahčea u Istanbulu.

piše: Miloš Stijepović