1

ŽKCL: Senzacija u Prijestonici; BKM na krilima Tatar i Ličine osvojio Lovćen

07/11/2019 - 22:23
776 pregleda

Košarkašice BKM-a savladale su Lovćen na Cetinju rezultatom 64:68 u 3. kolu Prve ženske crnogorske lige.

lovcen bkm

Nakon prvih deset minuta Cetinjanke su imale velikih plus 11 (20:9), kojih su održali do poluvremena. I već tada se činilo da će favorizovani domaćin rutinski zabilježiti pobjedu.

Međutim, tako nijesu mislile izabranice Dejana Drljevića koje su u trećem periodu prvo smanjile zaostatak na minus tri, da bi u posljednjem kvartalu napravile totalni preokret za prvu pobjedu u seniorskoj konkurenciji.

BKM su do pobjede predvodile Ajda Ličina koja je postigla 23 poena i Žana Tatar sa "dabl-dabl" učinkom od 19 poena i 11 skokova. Dvocifrena je i bila Anastasija Stijepčević sa 13 koševa.

U redovima Lovćena Teodora Pavićević ubacila je 17 poena, 14 je imala Vujačić, 12 Ilić uz 10 skokova i 11 Šćepanović.