1

Sjajni Francuzi okončali američki san!

11/09/2019 - 14:59
472 pregleda

Košarkaši Francuske napravili su veliki podvig u 1/4 finalu Svjetskog prvenstva pošto su eliminisali aktuelne prvake selekciju SAD-a rezultatom 89:79.

francuska

Početak utakmice nagovjestio je veliku borbu u Dongguanu, a ni jedna od selekcija nije imala vođstvo veće od četiri poena razlike. Prvi dio igre završio je neriješenim ishodom 18:18.

Francuska je dobro otpočela drugi period i parcijalom 9:4 stigla je do tada najvećih 27:22. Međutim, Ameri su preko Brauna i Mičela odgovorili i poveli sa 27:29.

Novu prednost "pijetlovima" donijeli su fenomenalni Furnije i Gober koji su bili neriješiva enigma po odbranu SAD-a. Tako su izabranici Vensana Kolea u samom finišu stigli do velikih 45:37, ali je Mičel polaganjem postavio konačan rezultat nakon prvih 20 minuta.

Francuzi su trojkom Batuma uz faul vrlo brzo stigli i do prve dvocifrene prednosti (51:41), ali Amerikanci ne dozovljavaju protivniku da se odlijepi, naprotiv, ekipa Grega Popoviča do kraja perioda pravi seriju 12:25 i prelazi u vođstvo (63:66).

Ameri su dobro krenuli i u posljednjem periodu stigli su do 65:72, međutim, Gober, Furnije i odlični Ntilikina nijesu se predali i serijom poena na tri minuta do kraja prelaze u vođstvo od 80:76.

Smart je nakon tajm-auta Grega Popoviča izborio slobodna bacanja ali je oba promašio, a na drugoj strani mladi Ntilikina približio je Francusku pobjedi. Amerika nije uspjela ništa da uradi u preostala dva minuta, a veliku pobjedu Francuske potvrdio je Nando De Kolo.

Francuska će u polufinalu igrati protv Argentine, dok Amerikanci ostaju bez šanse da podignu treći uzastopni pehar.

Najefikasniji kod izabranika Vensana Kolea bio je Ivan Furnije sa 22 poena, pratio ga je Rudi Gober koji je odigrao strašan meč upisavši 21 poen i 16 skokova, De Kolo je dodao 18, a mladi Ntilikina upisao je 11.

Kod Amerikanaca Donovan Mičel postigao je 29, ali nije imao preveliku podršku saigrača. Dvocifreni su još bili Smart sa 11 i Voker sa 10 koševa.

Napisao: Danilo Petrović