1

Sjajni Siksersi i Šarić, Voriorsi razbili Sanse (VIDEO)

13/02/2018 - 7:21
43 pregleda

Košarkai Filadelfije u noći između ponedjeljka i utorka ubilježili su četvrtu uzastopnu pobjedu savladavši Njujork Nikse 108:92.

Foto

Sikserse je predvodio sjajni hrvatski reprezentativac Dario Šarić koji je postigao 24 poena uz šut iz igre 8/12 (4/6 za tri), četiri skoka i asistenciju. Odlično su ga pratili Džej Džej Redik sa 18 i Džoel Embid sa poenom manje.

Na drugoj strani Majkl Bizli je bio najefikasniji sa 22 poena, dok je Enes Kanter zabilježio dabl dabl od 17 poena i 13 skokova. Filadelfija je sedma na Istoku sa 29-25, dok su Niksi 11. sa 23-35.

LA Klipersi slavili su na gostovanju Bruklin Netsima 114:101, a predvodio ih je Lu Vilijams sa 20 poena, Ostin Rivers je zabilježio 17, dok su Danilo Galinari i Diandre Džordan imali po 16. Srpski plej Miloš Teodosić je igrao 15 minuta i za to vrijeme postigao sedam poena.

Aktuelni šampioni, Golden Stejt Voriorsi, ubjedljivo su savladali Finiks Sanse 129:83, a utakmica je bila neizvjesna samo u prvoj četvrtini.

Kod pobjednika se sitakao Stef Kari sa 22 poena, uz devet skokova i devet asistencija. Kaspi je imao 19, Durent 17 pogodaka, a Tompson 16. Na drugoj strani Elfrid Pejton je bo ubjedljivo najbolji sa 29 poena.