1

Trento šokirao Budućnost na podgoričkoj premijeri u Eurokupu

09/10/2019 - 21:36
849 pregleda

Košarkaši Budućnosti poraženi su i u drugom meču Eurokupa. Bolja od izabranika Slobodana Subotića bila je ekipa italijanskog Trenta (68:77).

buducnost voli

Budućnost - Trento 68:77 (18:23, 16:20, 25:13, 9:21)

Budućnost je loše otvorila susret u Morači, a veoma raspoloženi gosti znali su to da kazne. Trento je pogodio prva četiri šuta iza linije 6,75 i već tada je bilo jasno da "plavi" moraju biti obazrivi.

Gosti su dobili prvi period sa 18:23, a velike glavobolje našoj ekipi zadavao je Džejms Blekmon koji je u prvoj dionici ubacio 13 poena (tri trojke).

Podgoričani nijesu mogli da pronađu ritam u napadu ni u drugoj četvrtini, pa je Trento konstantno bio u vođstvu od tri do devet poena razlike, a italijanska ekipa u jednom trenutku imala je i najvećih 32:43. "Plavi" su do odlaska na odmor uspjeli da pogode preko Hasana Martina.

Budućnost je "vaskrsla" u trećem periodu, a rastrčani Kobs i šuterski raspoloženi Bemfort donijeli su našoj ekipi preokret pred posljednjih deset minuta (59:56).

Međutim, Podgoričani su skroz stali u odlučujućem dijelu igre. Trento je preko rasploženih Amerikanaca napravio seriju 13:2 i stekao velikih 61:69. Nijesu se domaći predali i preko Martina (vezao 4 poena), i trojkom Danila Nikolića prišli su na samo poen zaostatka minut do kraja (68:69).

Uslijedio je tajm-aut Trenta nakon kojeg Budućnost nije uspjela da se odbrani, trojku je pogodio Džordž King, svoju četvrtu na meču, za plus 4 (68:72). Nakon toga i Subotić je zatražio minut odmora ali to nije pomoglo "plavima" pošto je Bemfort odmah izgubio loptu, a poklon je iskoristio Rašar Keli i pitanje pobjednika je bilo riješeno.

Kod pobjednika Blekmon najefikasniji sa 19 poena, po 15 ubacili su Keli i King a 11 Noks.

Za Budućnost Džastin Kobs strijelac 19 poena. Solidni su bili Danilo Nikolić sa 13 (četiri trojke), Bemfort sa 11 i Martin sa 10.

Napisao: Danilo Petrović