1

Mandžukićev zlatni gol, nevjerovatna Hrvatska je u finalu Mundijala! (VIDEO)

11/07/2018 - 19:30
1491 pregleda

Fudbaleri Hrvatske plasirali su se u finale Svjetskog prvenstva u Rusiji pobjedom nad Engleskom 2:1 nakon produžetaka. Rezultat u regularnih 90 minuta bio je 1:1.

Foto

Nevjerovatan uspjeh fudbalera Hrvatske, izborili su prvo istorijsko finale Svjetskog prvenstva i otišli korak dalje u odnosu na 1998. godinu kada su poraženi u polufinalu.

Hrvatska će u finalu 15. jula ukrstiti koplja sa Franccuskom.

Tok meča:

Hrvatska - Engleska 1:2 (kraj)

118' Sve je manje vremena, Hrvatska ide ka finalu.

109' Gooooool, Mandžukić je pogodio, Hrvatska je blizu finalaaaa! Perišić je sjajno asistirao glavom iz teške situacije!

108' Dobra prilika za Hrvatsku, ali lopta ide pored gola.

105' Počeo je drugi produžetak.

Kraj orvog produđžetka, i dalje je 1:1.

104' Kakva šansa za Mandžukića, ali je Pikford spasio Engleze.

99' Vrsaljko je spasio Hrvate. Nakon kornera je šutirao Stouns.

97' Nema za sada velikih uzbuđenja u prvom produžetku.

90' Počeo je prvi produžetak.

Kraj regularnog toka, igraće se produžeci.

90' Kejn je pokušao nakon centaršuta, ali nije dobro zahvatio loptu.

83' Kakva šansa za Perišića opet, ali ide lopta preko gola.

78' Dva dobra napada Engleza, ali odbranili su se "Vatreni".

72' Kakva šansa za Hrvatsku, Perišić pogađa stativu!

68' Goool, 1:1, Hrvatska je izjednačila, Perišić je pogodio! Odlično se snašao u šesnaestercu "Gordog Albiona".

65' Kakva šansa za Hrvatsku, Perišić je jako šputirao po sredini, ali Voker je spasio Engleze.

63' Opet su Englezi bili u opasnom napadu, Sterling je stigao do gola Hrvatske, ali nije uspio da uradi ništa konkretnije.

56' Opasan napad Engleza, ali izblokiran je Lingard, Lovren je bio dobar.

51' Pokušavaju Hrvati, ali Englezi odlično stoje na terenu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena, Englezi vode golom Pikforda.

45' Bili su Hrvati u opasnom napadu, ali se Rakitić loše snašao u srcu šesnaesterca.

36' Dobra prilika za Engleze, ali slab šut Lingarda, lopta ide pored lijeve stative.

32' Dobra akcija Hrvata, ali Pikford brani šut Rebića.

30' Kakva šansa za Engleze, Hari kejn je bio u idealnoj šansi, ali Subašić je spasio svoju mrežu.

28' Za sada Hrvati ne mogu ozbiljnije da ugroze engleskog golmana Pikforda.

22' Panična intervencija odbrane Hrvata, ali je Kejn bio u ofsajdu.

14' Opasan je bio Megvajer, Englezi su imali šansu nakon kornera.

10' Sada Hrvatska igra dosta agresivnije i kreće prema golu Engleske.

5' Gooool, povela je Engelska, kakav gol Tripijea iz slobodnog udarca! Subašić je bio potpuno nemoćan!

1' Meč na "Lužnjikiju" je počeo.

Sastavi timova.

Sinoć su Francuzi zahvaljujući pobjedi nad Belgijom od 1:0 izborili plasman u finale.

Večeras će Hrvati igrati za svoje prvo finale Svjetskog prvenstva, dok se Emglezi bore za drugo.