1

Dominiku Parisu prvi kristalni globus u karijeri

14/03/2019 - 16:09
26 pregleda

Italijanski skijaš Dominik Paris pobjedom u superveleslalomu na finalu Svjetskog kupa u Andori osvojio je prvi put u karijeri mali kristalni globus u toj disciplini.

Foto

Zvanični svjetski šampion u superveleslalomu do pobjede došao je u ukupnom vremenu minut, 20 sekundi I 42 stotinke.

To je njegova sedma pobjeda u sezoni, ukupno 17. u karijeri.

Paris je 15 stotinki bio brži od drugoplasiranog Maura Kavijecela (1:20,57), a za 44 u odnosu na trećeplasiranog Vinsenta Krihmajera (1:20,86).

Trofej u superveleslalomu osvojio je sa 430 bodova, 84 više u odnosu na drugoplasiranog Austrijanca Vinsenta Krihmajera, te 106 ispred Švajcarca Maura Kavijecela.

Čelnu poziciju u generalnom plasmanu zauzima Austrijanac Marsel Hiršer sa 1508 bodova.

Drugoplasirani Francuz Aleksis Panturo osvojio je 1015, dok je treći Norvežanin Henrik Kristofersen sa 988 bodova.

U petak je u Andori na programu ekipna trka formata paralel-slaloma, a u subotu skijaši voze veleslalom, a skijašice slalom.