1

Hrvatska prejaka za Srbiju, Francuska na mišiće

12/01/2018 - 22:03
148 pregleda

U regionalnom derbiju prvog dana Evropskog prvenstva u rukometu domaćin Hrvatska opravdao je ulogu favorita i ubjedljivo savladao Srbiju, dok su moćni Francuzi tek u poslednjem minutu slomili otpor Norvežana.

Split

Hrvati su diktirali tempo od početka, poveli 2:0 nakon čega su Srbi izjednačili, ali nisu mogli do vođstva. Vori i Cindrić ubrzo donose tri gola prednosti domaćinu.

Razigrani Petar Nenadić je pogurao Srbiju do smanjenja na samo gol minusa (10:9), ali je uslijedila serija grešaka ekipe Jovice Cvetkovića i "Kauboji" su do poluvremena izgradili osjetnih pet golova prednosti - 14:9.

Pogocima Cindrića, Karačića i Muse Hrvati u uvodnih desetak minuta drugog poluvremena slamaju otpor gostiju i odvode svoj tim na 19:12, nakon čega se igralo gol za gol u narednih nekoliko minuta.

Pokušavali su Zelenović i Nenadić da učine nešto, ali ispod pet golova zaostatka nisu mogli. Fantastičan je bio Mirko Alilović na golu Hrvatske, zaustavio je veliki broj izglednih prilika i omogućio svom timu da komforno privede meč kraju.

Hrvati su potom preko raspoloženog Štrleka došli najprije do plus devet, a zatim i do deset, na oduševljenje krcate "Spaladijum arene". Na kraju je bilo 32:22 za jednog od glavnih favorita za zlatnu medalju.

met

Hrvate su do trijumfa vodili Manuel Štrlek i Luka Stepančić sa po šest golova, isto toliko je na drugoj strani dao Petar Nenadić, a Nemanja Zelenović je stao na pet.

Hrvatski navijači, kojih je bilo oko 12 hiljada, zviždali su prilikom intoniranja srpske himne “Bože pravde” prije početka utakmice.

Francuska je savladala Norvešku nakon velike borbe rezultatom 32:31. Gubili su "Trikolori" nakon pola sata igre, ali je presudio suvi kvalitet reprezentacije koja dominira u svijetu rukometa već desetak godina.

Gigu i Mae predvodili su Francusku sa po šest pogodaka, dok se na drugoj strani istakao Tonesen sa osam.