1

Budućnost nakon drame i u Rumuniji nadigrala Valčeu!

01/11/2019 - 19:03
500 pregleda

Rukometašice Budućnosti zabilježile su treći trijumf u Ligi šampiona savladavši Valčeu u Rumuniji 21:20 u četvrtom kolu grupe C.

Foto

Budućnost je tako i drugi put savladala rumunski tim nakon što je u Podgorici slavila 23:19, ali i osigurala mjesto u glavnoj fazi takmičenja.

Izabranice Dragana Adžića bolje su otvorile susret, imale po dva, tri gola prednosti od starta, ali se domaći tim vratio u finišu i stigao do 10:10.

Ipak, sam finiš prvog dijela pripao je Budućnosti koja je na velikom odmoru imala finu prednost, 13:10.

Održavala je Budućnost prednost na startu drugog dijela, ali je domaći tim nošen sjajnom podrškom već nakon desetak minuta igre preokrenuo i poveo 16:15.

Uslijedila je prava drama u samom finišu susreta. Domaće su imale po gol prednosti, ali je Budućnost stizala do izjednačenja. Na dva minuta do kraja Majda Mehmedović je pogodila i Budućnost je povela 21:20, a onda su djevojek Dragana Adžića izdržale do kraja i došle do treće pobjede u Ligi šampiona.

U podgoričkom timu najbolja je bila Jovanka Radičević sa osam, dok je Tatjana Brnović postigla četiri gola.

Najbolje u domaćem timu bile su Samara da Silva i Irina Gibko sa po šest golova.