1

Kapiten kapitenski: U uzburkanom Baru, Latković vodio Lovćen do pobjede

05/10/2019 - 17:47
229 pregleda

Sedmi put u sedmom međusobnom meču otkako je Mornar 7 postao prvoligaš, Lovćen je pobijedio tim iz Bara. Rezultat utakmice u Topolici, 28:26 za branioca šampionske titule, sugeriše – nikad teže.

Foto

U duelu drugog kola rukometnog prvenstva, Cetinjani su sami sebi zakomplikovali zadatak. Nakon vođstva 15:11 na poluvremenu, četiri gola prednosti (20:16) imali su i u 40. minutu. Onda se tim koji vodi bivši igrač Lovćena Stevo-Šiško Nikočević isprsio, serijom 6:1 poveo (22:21, 50. minut) i najavio uzgubljiv finiš.

Bio je to poziv na buđenje sastavu Duška Milića. Kapiten Vuk Latković se razgoropadio i sa četiri uzastopna dalekometna hica pokrenuo svoj tim do 25:23 u 55. minutu. Na 3 minuta i 15 sekundi do kraja, Mornar 7 je prišao na 24:25, da bi gosti vezanim golovima Slobodana Bulajića i Aleksandra Mrvaljevića osigurali svoj drugi ovosezonski trijumf...

Najefikasniji igrač meča bio je Latković sa 7 pogodaka; Marko Simović i Mrvaljević su pobjedničkoj ekipi dodali po 6.

U barskoj ekipi prednjačio je Ognjen Mašanović sa 6 golova.