Lavovi i na Cetinju bolji od BiH, Simić i Majić junaci trijumfa

26/10/2019 - 18:55
Autor:Branko Krivokapić
250 pregleda

Pogotkom Mirka Majića iz sedmerca po isteku 60. minuta Lavovi su kandžama iščupali trijumf nad Bosnom i Hercegovinom u prijateljskom mjerenju snaga, svom prvom meču na Cetinju od januara 2012.

Foto

U duelu u kome su pokazali dva lica, izrabranici Zorana Roganovića su slavili 27:26, iskusniji za dragocjene lekcije uoči januarskog Evropskog prvenstva.

Bez šestorice igrača koji će se, gotovo izvjesno, naći u timu na šampionatu (kapitena Vaska Ševaljevića, Miloša i Branka Vujovića, Bogdana Petričevića, Branka Kankaraša i Miloša Božovića), trijumf duguju i klasi golmana Nebojše Simića...

Rukomet je, u suštini, jednostavna igra. Na praktičnom primjeru to su, pred 1.000 gledalaca u dvorani SC Lovćen, pokazali Zmajevi u prvih 30 minuta. Storuki golman Benjamin Burić predstavio je kvalitet koji ga je doveo do njemačkog šampiona Flensburga, odbranivši 11 šuteva.

Gosti su napadali "sedam na šest", a vješti srednji bek Josip Perić hranio je loptama pivote Senjamina Burića i Vladimira Vraneša, te desno krilo Ibrahima Haseljića. Debitanti na predstojećem EP su susret otvorili vođstvom 2:0; u 16. minutu (8:5) primorali Zorana Roganovića da zatraži tajm-aut, a koji sekund prije odlaska na odmor desni bek Dejan Malinović je pogodio za, do tada, najveću prednost - 16:10.

Lavovi su se mučili u oba smjera, uzalud pokušavajući da pronađu pravi ritam. Isturanjem Mirka Majića u zoni 5-1, Roganović je pronašao odbrambeni ključ. Raspucao se lijevi bek Stevan Vujović, pivot Nemanja Grbić je prepoznavao prostor u zoni gostiju i u 49. minutu Crna Gora je prepolovila minus (20:23).

Na tome nije stala. Vujović, Majić, Grbović i Lasica redom se pogađali u seriji 4:0, kojom su Lavovi nagradili odbrane Simića i u 56. minutu prvi put poveli (25:24). Gosti nisu odustajali. U posljednji minut ušli su sa remijem (26:26) i loptom u posjedu.

Nisu je poslali u mrežu: Simić je odbranio zicer lijevom krilu Alenu Ovčinu. Koji sekund prije kraja, u napadu sa igračem više, Božo Anđelić je iznudio sedmerac, koji je Majić pretvorio u ohrabrujuću pobjedu...