1

"Lavovi" nijesu ličili na sebe, Bjelorusi ubjedljivo slavili i poslali Crnu Goru kući!

13/01/2020 - 18:07
2577 pregleda

Rukometaši Crne Gore eliminisani su sa Evropskog šampionata nakon poraza od Bjelorusije 27:36 u odlučujućem meču trećeg kola grupe A.

Foto

Bjelorusija je večeras sasvim zasluženo slavila i prošla u narednu fazu takmičenja, a dalje iz ove grupe ide i Hrvatska, dok se uz Crnu Goru od daljeg takmičenja oprostila i Srbija.

Meč je počeo jako dobro za izabranike Zorana Rganovića koji su poveli 2:0, a imali i vođstvo 6:4.

Ipak, od tog momenta se sve promijenilo, Bjelorusi su napravili veliku seriju od 7:1 i poveli 11:7, a onda tu prednost i povećavali da bi na veliki odmor otišli sa plus šest, 17:11.

U drugom poluvremenu rutinska igra Bjelorusije, Crna Gora prosto nije ličila na reprezentaciju koja je prije dvije noći savladala Srbiju.

Bjelorusi su konstantno imali više od šest golova viška i na kraju došli do ubjedljive pobjede koja je značila kraj za "Lavove".

Kraj susreta, ubjedljiva pobjeda Bjelorusije, kraj šampionata za Crnu Goru.

53. Minut - Crna Gora jako blizu ubjedljivog poraza i eliminacije, 22:29.

49. Minut - Pogodak Stevana Vujovića, sada je 21:27.

45. Minut - I dalje Bjelorusija ima sigurnu prednost, 18:24.

41. Minut - Opet pogađa Filip Vujović, sada je 17:23.

38. Minut - Jako loše sada izgledaju "Lavovi", plus osam je za Bjelorusiju, 14:22.

35. Minut - I dalje je plus šest za Bjelorusiju, 13:19.

32. Minut - Filip Vujović je pogodio, 12:17.

31. Minut - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena, plus šest za Bjelorusiju, 11:17.

27. Minut - Idu Bjelorusi na rekordnih plus pet, 9:14.

24. Minut - Jako brzo igraju Bjelorusi, sada vode 8:12.

21. Minut - Jako loš period naše selekcije, sada je 7:11.

20. Minut - Simić je odbranio sedmerac, plus dva za Bjelorusiju, 7:9.

18. Minut - Gol prednosti za Bjeloruse, 7:8.

14. Minut - Potpuni preokret Bjelorusije, sada oni vode 6:7.

13. Minut - Održavamo prednost, sada je 6:5.

10. Minut - Dobra rola naše selekcije, još jedan gol Ševaljevića i vođstvo 6:4.

7. Minut - Pogodio je Ševaljević sedmerac, vodimo 4:3.

4. Minut - Raspucane obje selekcije na početku, trenutno je 2:2.

2. Minut - Pogodak Bakića, vodi Crna Gora 1:0.

1. Minut - Počeo je meč u Gracu.

Obje selekcije do sada imaju polovičan učinak, po pobjedu i poraz, pa je ovaj meč ključan za plasman u drugu fazu šampionata.

Crna Gora je u prvom kolu izgubila od Hrvatske, a onda je u drugom savladala Srbiju.

Bjelorusija je na startu pobijedila Srbiju, a onda u drugom kolu izgubila od Hrvatske.