1

Arhiviran i Karuso, Đoković u osmini finala RG!

01/06/2019 - 16:02
166 pregleda

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Rolan Garosa pobjedom nad Italijanom Salvatoreom Karusom u tri seta.

Foto

Novak je slavio rezultatom 6:3, 6:3, 6:2 za dva sata i pet minuta igre.

Italijan, koji zauzima 147. poziciju na ATP listi pružio je dobar otpor najboljem teniseru svijeta, iako to rezultat možda ne govori.

Karuso je jako udarao lopticu i često ulazio u duge razmjene, ali je Novaku u prvom setu bio potreban jedan brejk i to u četvrtom gemu za osvajanje prvog perioda 6:3.

Slično se igralo i u drugom setu, Italijan je udarao snažno, ali je Đoković znao kako da odgovori. Do brejka je došao u petom gemu za vođstvo od 3:2, a onda je i u devetom još jednom oduzeo servis rivalu za 6:3.

Novakovo iskustvo do izražaja je došlo i u trećem setu kada je Đoković u šestom gemu oduzeo servis protivniku za vođstvo 4:2, a onda je isto uradio i u osmom gemu za konačnih 6:2.

Đoković će u osmini finala igrati protiv bolje iz duela Jan-Lenard Štruf - Borna Ćorić.