1

Crna Gora lako protiv Slovačke na startu prvenstva Evrope

14/01/2020 - 11:38
339 pregleda

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore nije imala problema na startu Evropskog prvenstva. Izabranici Vladimira Gojkovića  bili su bolji od Slovačke - 15:4 (1:2, 6:0, 4:1, 4:1).

Naš tim nešto sporije je ušao u današnji meč. Slovaci su dobrom odbranom riješili prvu dionicu u svoju korist - 2:1.

Već u drugoj dionici, Crna Gora je bila na izuzetno visokom nivou. Odlična odbrana i efikasan napad donio je timu Vladimira Gojkovića pet golova prednosti na poluvremenu - 7:2.

I nakon odmora između dva poluvremena, crnogorska reprezentacija je nastavila da dominira. Slovaci su imali velikih problema u napadu, a Crna Gora je iz minuta u minut uvećavala svoju prednost.

Na kraju, čak 11 golova razlike za sjajan početak Evropskog prvenstva.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Aleksandar Ivović sa četiri, Dragan Drašković postigao je tri, Draško Brguljan i Đuro Radović bili su strijelci po dva, a Uroš Čučković, Stefan Vidović, Marko Petković i Stefan Pješivac po jednog gola.

Tok meča:

Ubjedljiva pobjeda Crne Gore - 15:4!

4:15 Pješivac postiže svoj prvi gol

4:14 Zatovic trese mrežu

3:14 Drašković uvećava prednost.

3:13 Brguljan postiže svoj drugi gol.

3:12 Prvi gol za crnogorsku reprezentaciju u posljednjoj četvrtini. Mrežu je zatresao Petković.

Kraj trećeg perioda. Crna Gora nastavlja sa dobrom igrom i vodi sa ubjedljivih 11:3.

3:11 Drugi gol Ivovića.

3:10 Vidović je strijelac desetog gola za Crnu Goru.

3:9 Koristimo igrača više, Radović je strijelac.

3:8 Slovaci prekidaju seriju naše reprezentacije. Strijelac je Tkač.

2:8 Ivović nastavlja sjajan niz ekipe Vladimira Gojkovića.

Poluvrijeme u Budimpešti, 7:2 za Crnu Goru. ''Ajkule'' su nakon uvodne dionice dodale gas, pa su drugi dio igre riješili u svoju korist sa čak 6:0.

2:7 Drašković još jednom pogađa

2:6 Slovaci posustaju. Uroš Čučković postiže svoj prvi go iz drugog pokušaja.

2:5 Dragan Drašković uvećava prednost. Napad Crne Gore izgleda sve bolje.

2:4 Ivović još jednim golom nastavlja seriju crnogorske reprezentacije.

2:3 Prvo vođstvo Cre Gore. Ivović je sa peterca preokrenuo rezultat.

Lazović je odbranio peterac Tkaču.

2:2 Đuro Radović je bio siguran izvođač peterca.

Kraj prve četvrtine, Slovaci vode sa 2:1. Naš tim nikako da proradi u napadu. Sa druge strane, Slovački golman blista i jedan je od glavnih ''krivaca'' što njegova ekipa nakon prvog perioda ima prednost.

2:1  Dosta problema u odbrani imaju naši reprezentativci, Kolarik je pogodio za novo vođstvo Slovaka.

1:1  Draško Brguljan

1:0 za Slovačku, strijelac Marek Tkač.

Crna Gora: Dejan Lazović, Draško Brguljan, Đuro Radović, Marko Petković, Uroš Čučković, Dimitrije Obradović, Stefan Vidović, Bogdan Đurđić, Aleksandar Ivović, Vladan Spaić, Dragan Drašković, Stefan Pješivac i Petar Tešanović.

U drugom meču te grupe, tri sata kasnije, sastaće se Hrvatska i Njemačka.
Crna Gora će 16. januara igrati sa Hrvatskom (20.30), dok će joj dva dana kasnije rival biti Njemačka (17.30).