1

Aston Vila osigurala nastup na Vembliju, golman Stir poveo "lavove" u finale plej-ofa za Premijer ligu

14/05/2019 - 23:50
232 pregleda

Aston Vila je na meč od povratka u Premijer ligu, iz koje je ispala 2016. godine. "Lavovi" su osigurali nastup u završnom meču plej-ofa na Vembliju, koji se igra 27. maja.

Foto

U duelu dva tima iz Birmingema, Vila je u revanšu kao gost poražena od Vest Bromvič albiona 1:0 (Kreg Douson u 29. minutu). Kako je u prvom susretu bilo 2:1, igrani su produžeci, u kojima nije bilo golova, iako su gosti još 80. minuta imali igrača više: zbog drugog žutog kartona, isključen je vezista VBA Kris Brant.

Zato pogoci nisu izostali u penal seriji. U junaka je izrastao golman Aston Vile Džed Stir.

Dvadesetšestogodišnjak iz Noriča je odbranio dva jedanaesterca igračima VBA, i poveo svoj tim ka Vembliju - konačan rezultat je bio 4:3. Završni gol za Vilu postigao je najbolji strijelac Temi Abraham.

Za mjesto u Premijer ligi Vila će igrati sa boljim iz duela Lidsa i Derbija. Revanš se igra sjutra na terenu tima Marsela Bjelse, koji u prvom susretu kao gost slavio 1:0.