1

Old firm derbi: Rendžers bolji od Seltika

17/10/2020 - 15:55
86 pregleda

U 11. kolu Premijeršipa u Škotskoj, Rendžers je slavio na gostovanju Seltiku - 2:0 (1:0).

foto

''Policajci'' su od starta vrišili pritisak na gol Seltika, lopta je uglavnom bila u njihovom posjedu i skoro svaki put kada bi stigli do kaznenog prostora, bili su opasni.

Prvi gol smo vidjeli u 9. minutu utakmice, tada je Tavernije izveo slobodan udarac, najviši u skoku je bio Goldson, a čini se i da je golman Barkas mogao bolje da reaguje.

Seltik je imao nakon ovog gola terensku nadmoć par minuta, imali su nekoliko udaraca ka golu koji su bili izblokirani, odbrana Rendžersa je igrala sjajno u tom dijelu meča.

Početkom drugog poluvremena novi gol u mreži  Seltika, ponovo smo vidjeli odličnu akciju po desnoj strani, lopta je došla do Goldsona koji je uz dosta sreće poslao loptu u mrežu za konačnih 0:2.

Imao je Seltik svoju šansu pred kraj utakmice da se vrati u meč, ali je ostala neiskorišćena. Ostaje i podatak da Seltik nije uputio niti jedan udarac u okvir gola.