1

Mornar zaustavljen u Železniku, FMP nanio treći poraz Baranima

08/11/2019 - 21:51
340 pregleda

Košarkaši Mornara poraženi su u Železniku od ekipe FMP-a 92:83 u šestom kolu regionalne ABA lige.

Foto

Izabranici Mihaila Pavićevića sada imaju polovičan učinak od tri pobjede i tri poraza, dok je ekipa FMP-a do sada zabilježila pet pobjeda.

Neizvjesna je bila prva četvrtina, iako je domaći tim u jednom momentu imao i plus sedam. Uspio je Mornar u samom finišu da se vrati, pa je taj period pripao srpskom timu rezultatom 19:18.

Slična situacija odigravala se i u drugoj četvrtini. Opet je FMP sticao osjetniju razliku, išao i na plus 11,ali je Mornar ponovo imao dobar finiš, pa su domaći na poluvremenu imali samo tri poena viška 49:46.

Znatno lošiju predstavu Mornar je pružio u trećoj dionici. FMP je konstantno podizao prednost, u jednom momentu imao i plus 17, da bi pred početak odlučujuće četvrtine domaći tim vodio 72:59.

Nije se puno toga promijenilo ni u posljednjoj dionici. Opet Mornar nije mogao da ozbiljnije zaprijeti rivalu, FMP je konstantno održavao stečenu prednost i na kraju sasvim zasluženo slavio, a Barani su u samom finišu uspjeli da ublaže poraz.

Domaće je do pobjede predvodio Stefan Pot sa 17 poena, do su po 12 postigli Aleksa Radanovi, Marko Radovanović i Aleksa Uskoković.

Kod Mornara se istakao Milko Bjelica sa 16 poena, jedan manje je ubacio Damir Markota, dok je 14 postigao Antabija Voler.