1

Real i Žalgiris nastavili sa dobrim igrama

12/01/2018 - 21:23
30 pregleda

Real Madrid je savladao Himki u gostima, dok je Žalgiris odbranio domaći parket protiv Unikahe u mečevima 17. kola Evrolige.

Dončić

Himki - Real Madrid 78:95 (17:26, 14:25, 18:16, 29:28)

Real je vezao šesti trijumf u Evroligi i sada su na kursu koji ih svrstava u krug favorita za ovogodišnju titulu. Dominirali su izabranici Pabla Lasa od samog početka i vrlo brzo su izgradili ogromnu prednost od preko 20 poena, a na poluvremenu je bilo 51:31 za Madriđane.

Himki nije mogao ni da zaprijeti u drugom dijelu, iako je stao šut Dončića i drugove, pa je meč završen bez neizvjesnosti.

Iskusni Rudi Fernandez bio je najbolji sa 16 koševa kod Reala, a dobre role su odigrali Tavares i Kozer sa po 11 poena, odnosno Dončić i Kerol koji su dodali po 10.

Za Himki je 23 poena dao Aleksej Šved a 17 Tajler Haniket. Real je na skoru 11-6, a Himki na 9-8.

Žalgiris - Unikaha 79:77 (17:19, 15:21, 20:15, 27:22)

Nakon poraza od Crvene zvezde u Beogradu, Žalgiris se vratio na pobjednički put i nadigrao Unikahu za šesti trijumf u zadnjih sedam susreta. Tim iz Malage je bio bolji u prvom poluvremenu, ali je Šarunas Jasikevičijus načinio podvig u nastavku i pokazao još jedanput da će biti podjednako dobar trener kao što je bio igrač.

Imali su gosti priliku za pobjedu ili makar izjednačenje, ali je Edgaras Ulanovas izblokirao Reja Mekaluma i postao heroj Kaunasa.

Kevin Pengos je ubacio 16 poena, dva više od Jankunasa, dok su pomenuti Ulanovas i Aron Vajt doprinijeli sa po 11 poena.

Za poraženu Unikahu dobro je odigrao Adam Vačinski koji je postigao 14 poena, dok je Džejms Ogastin dodao 12 uz devet skokova.

Žalgiris je upisao 11. pobjedu u sezoni, dok je Unikaha pretrpjela deseti poraz.