1

Konačno: Đoković razbio Lajovića za prekid agonije

16/04/2018 - 16:10
257 pregleda

Novak Đoković savladao je Dušana Lajovića sa 2:0 (6:0, 6:1)  u prvom kolu Mastersa u Monte Karlu.

Foto

Konačno se osvajač 12 Grend slem titula vratio u pobjednički ritam. Nakon ranog ispadanja na prethodna dva turnira Masters serije i raskida saradnje sa Agasijem i Štepanekom, Novak je trenirao sa Marjanom Vajdom u Marbelji gdje se pripremao za sezonu šljake.

Ova metoda je očigledno pozitivno uticala na Đokovića koji je lako izašao na kraj sa zemljakom. Prvi set je protekao u dominaciji nekada prvog tenisera svijeta koji je uz tri brejka došao do ubjedljivih 6:0.

Lajović je konačno stigao do prvog gema u dugom setu kada je izjednačio na 1:1, u sljedećem je imao i brejk loptu ali nije uspio da je pretvori u svoju korist. Nakon toga Novak je odmah pojačao ritam, oduzeo servis protivniku i lagano stigao do trijumfa - 6:0, 6:1.

Đoković će se u drugom kolu sastati sa Bornom Ćorićem.